קבוצת ים סוף

קבוצת ים סוף, שהוקמה באמצע שנות ה- 70 על ידי מר אלי פפושדו, פועלת בדרך של ייזום, הקמה, החזקה וניהול של נכסים ופעילויות בתחום הנדל"ן, בפריסה בינלאומית רחבה ותוך התמקדות בישראל, בארה"ב ובאירופה:

בין חברות הקבוצה נמנית בעלת השליטה בחברת PPHE Hotel Group העוסקת במלונאות בפריסה של כ-40 מלונות במערב ובמרכז אירופה והנסחרת בבורסה הראשית בלונדון.
במקביל, פועלות חברות הקבוצה בתחום הנדל"ן למגורים ונדל"ן מניב בישראל, אירופה וארה"ב.
חברות הקבוצה פועלות בארה"ב כעשרים שנה וכעשור בתחום חוות השרתים.
חברות הקבוצה נהנות מידע וניסיון של עשרות שנים בתחומי פעילותה של הקבוצה עם גמישות ויכולת זיהוי הזדמנויות עסקיות בשווקי היעד.

אתר אינטרנט: http://www.redseagroup.com

מלונות – הקמה, החזקה וניהול

שורשיה של הפעילות המלונאית של הקבוצה הם בישראל, המלון הראשון שהקימה והפעילה חברה בקבוצה הינו מלון הסלע האדום באילת ולאחריו מלון אביה סונסטה בטאבה.
לקראת סוף שנות השמונים העבירה הקבוצה את מרכז הפעילות המלונאית שלה לחו"ל כאשר החלה לפעול בהולנד ולאחר מכן באנגליה (בעיקר בלונדון), גרמניה ועוד.
הפעילות המלונאית של החברה הציבורית PPHE, שכאמור נשלטת על ידי אחת מחברות הקבוצה, נעשית תחת שני מותגים בינלאומיים: Park Plaza ו- Art’otel תוך שיתוף פעולה עם Carlson Hotels המאפשרת שימוש ברשת ההזמנות העולמית, שיתוף פעולה זה נותן חשיפה בינלאומית רחבה למלונות החברה בין השאר בשווקים מתפתחים והנאה משיתופי פעולה נוספים, כגון חברות תעופה.
הפעילות כוללת: בעלות על מלונות (קניה או הקמה), תפעול מלונות, חכירה ומתן זיכיונות.
סה"כ במסגרת זו פועלים 40 מלונות (כ- 9,000 חדרי אירוח).
בשנת 2007 הונפקו מניות חברת PPHE בבורסת AIM בלונדון לפי שווי של 225 מליון פאונד וביוני 2011 עברה המניה להיסחר בבורסה הראשית בלונדון, נכון ל- 31.12.2019 לחברה הון עצמי של 481 מליון פאונד.

אתר אינטרנט: www.pphe.com

ים סוף נדל"ן – ייזום ובנייה

"ים סוף נדל"ן" (באמצעות חברות בנות) עוסקת בייזום וביצוע פרויקטי בניה הן למגורים והן למסחר. במהלך השנים בנו חברות שונות בקבוצה אלפי יחידות דיור וכן מאות אלפי מ"ר של שטחים מסחריים בישראל, באירופה ובארה"ב. פרויקטים נבחרים שהושלמו בשנים האחרונות: ב-2007 הושלם ואוכלס מגדל נווה צדק בתל אביב בן ה- 34 קומות הכולל 264 יחידות דיור. ב-2014 הושלם ואוכלס פרויקט חצרות המושבה ברחובות הכולל 104 יחידות דיור ב-4 בניינים. ב-2017 הושלם ואוכלס פרויקט לוגאנו יהוד הכולל 95 יחידות דיור ב-10 בניינים, בימים אלו מתחילה הקבוצה לאכלס את המגדל הראשון בפרוייקט הייליין ברמת גן. כמו כן, חברות הקבוצה יוזמות ומובילות פרויקטים לפינוי ובינוי ברחבי הארץ.